NÁŠ PŘÍBĚH

Spolek Vlkodlak, z.s., je zapsán u Krajského soudu v Hradci Králové pod spisovou značkou L11004. Identifikační číslo: 05634032.

Účelem spolku Vlkodlak, z.s. je pravidelně sdružovat občany a přátele obce Vlčkovice a v jejich prospěch podporovat a vytvářet volnočasové aktivity společenského, kulturního a sportovního charakteru.

Spolek Vlkodlak, z.s. je dobrovolné, občanské, nepolitické sdružení občanů a přátel obce Vlčkovice u obce Praskačka, Hradec Králové, majících společné a stejné zájmy ve prospěch obce.

Berg Jiří Jr. - předseda spolku

Vesnice je dobré místo pro život.

Proč spolek?

Po dlouhých letech strávených v krajském městě jsem se přestěhoval na ves. Do Vlčkovic. Jsem zde na návštěvě, jsem "naplavenina". Říká se, že ve městě život utíká rychleji. Je to tak. Shon a neustálé životní tempo vám dá zapomenout na běžné, lidské a obyčejné věci. Přátele a kamarády vídáte méně a do práce chodíte z povinnosti. A kdyby jste přece jen chtěli něco s přáteli a jejich dětmi podniknout, většinou nemáte kdy a kde.

S cestou na vesnici přišlo pro mne velké a milé překvapení. Lidé zde nežijí přednostně pro sebe, ale pro ostatní. Sousedská výpomoc je běžnou záležitostí. A především život zde běží skutečně pomaleji. Ať si o tom myslíte co chcete, je tomu tak. Poznal jsem mnoho nových přátel, kteří mne naučili hodně nového. Díky nim vidím život jinak. Děkuji Vám.

Naše filozofie

Proč tedy spolek? Právě pro ty, kteří neváhají pomáhat ostatním. Pořádají dětské dny, Mikulášské zábavy, pálení čarodejnic apod. Pro ty kteří vrátili místní hasičský spolek do povědomí okolí. A pro mnoho dalších. Zkrátka pro ty, kterým není lhostejné jak se v naší obci žije. A protože mě to lhostejné také není  a vím, že touto formou mohu pomoci, tak také tak spolu se zakladateli činím.

Věřím, že společenské, kulturní či sportovní aktivity našeho spolku budou přínosem. Věřím, že budou hojně navštěvovány a že posílí vzájemné občanské vazby. Věřím, že obec Vlčkovice se stane opět obcí s výjimečným kulturním a společenským životem, tak jako dříve.

Jiří Berg Jr.